м. Кременчук,
вул. Гвардійська, 11а
      +38 (096) 704-69-64
      +38 (050) 715-93-71
      +38 (068) 022 33 88

Лікування далекозорості. Офтальмологічний центр ОКУЛЮС. Кременчук.

Далекозорість - це порушення зору, при якому людина добре бачить предмети, що знаходяться на далекій відстані від нього, і погано - близькі предмети.

Причиною далекозорості може бути укорочене очне яблуко або слабка заломлююча сила оптичних середовищ ока. Збільшивши її, можна досягти того, що промені будуть фокусуватися там, де вони фокусуються при нормальному зорі.

Лікарі-офтальмологи виділяють три ступені гіперметропії:

  • слабку - до + 2,0 D;
  • середню - до + 5,0 D;
  • високу - понад + 5,00 D.

При малих ступенях далекозорості зазвичай зберігається високий зір як у далечінь, і поблизу, але може бути скарги на швидку стомлюваність, біль голови, запаморочення. При середньому ступені гіперметропії зір вдалину залишається добрим, а поблизу утруднений. При високій далекозорості — поганий зір і в далечінь, і поблизу, тому що вичерпано всі можливості ока фокусувати на сітківці зображення навіть далеко розташованих предметів.

Далекозорість, у тому числі й вікова, може бути виявлена лише при проведенні ретельного діагностичного обстеження (при медикаментозному розширенні зіниці кришталик розслаблюється та виявляється справжня рефракція ока).

Чим небезпечна далекозорість?

Далекозорість, якщо її ігнорувати, загрожує такими неприємними ускладненнями як косоокість; часті запальні хвороби очей (кон'юнктивіт), "ледаче" око - зовні око здорове, але погано бачить і виправити це не вдається ні окулярами, ні контактними лінзами. Прогресування далекозорості може призвести до порушень відтоку внутрішньоочної рідини і, як наслідок, розвитку глаукоми. А занедбана стадія глаукоми веде до незворотної втрати зору.

Види лікування далекозорості

Далекозорість. Гострота зору покращується за рахунок використання оптичних лінз.Основна задача, яку необхідно вирішити при лікуванні далекозорості, - зміна оптичної сили органів зору таким чином, щоб зображення предметів стали фокусуватися на сітківці ока.

Найбільш поширені два методи:

  • корекція за допомогою окулярів чи контактних лінз;
  • хірургічна корекція.

Корекція далекозорості за допомогою окулярів або контактних лінз.

Гострота зору покращується за рахунок використання оптичних лінз. Їх застосовують під час читання, роботи за екраном монітора, перегляду телепередач тощо.

Лікування далекозорості у дітей

Лікування далекозорості у дітей. Для маленьких дітей природною віковою нормою є далекозорість слабкого ступеня, що з часом минає. Далекозорість вища за вікову норму в дитячому віці — це серйозна проблема, яка потребує адекватної корекції, оскільки у дитини можуть розвинутися такі серйозні порушення зору, як амбліопія («ледаче» око), косоокість та ін.

Лікування далекозорості та супутньої амбліопії у дітей проводиться за допомогою очкової корекції та курсів апаратного лікування з обов'язковими елементами гри. Ці методики є складними для дітей і добре ними переносяться.

Хірургічна лазерна корекція далекозорості

Для цього виду корекції зору застосовується ексімерний лазер. У ході операції його промінь випаровує внутрішні шари рогівки ока, змінюючи її форму, що призводить до правильного заломлення світла точно на сітківку ока.

Наш Офтальмологічний Центр має у своєму розпорядженні всі найсучасніші, надійніші і результативніші способи позбавлення цієї недуги.

Наша адреса: м. Кременчук, вул. Гвардійська, 11а.
Запис на консультацію та лікування за телефонами: (096) 704-69-64, (050) 715-93-71, (068) 022-33-88

Поставити запитання фахівцю

Будь ласка, введіть Ваше ім'я
Будь ласка, введіть Ваш номер телефону
Будь ласка, введіть Вашу адресу електронної пошти Помилка в адресі пошти
Будь ласка, введіть Ваше повідомлення